Na souši i na vodě se představí sportovní kluby z Pardubic a okolí

Zdroj: Ilustrační foto

10.08.2019 09:00 - 18.08.2019 18:00
Park na Špici se druhý srpnový týden tradičně promění na Sportovní park Pardubice. Návštěvníkům nabídne možnost vyzkoušet si sporty všeho druhu pod vedením zkušených trenérů.

Oblíbená sportovní akce se bude konat od 10. do 18. srpna vždy od 9 do 18 hodin

Sportovní park patří do rodiny Pardubických tahounů a posílil tak řady oblíbených, unikátních akcí s nadregionálním přesahem, které patří mezi „rodinné stříbro“ Pardubic. 
Sportovat se bude znovu v prostoru celého parku i na řekách.

„Jsme rádi, že se Sportovní park koná v parku Na Špici, který leží na jednom z nejhezčích míst ve městě, na soutoku řek Labe a Chrudimky. Program jsme připravovali ve spolupráci se sportovními kluby, které i letos v srpnu vyšlou k nám do parku své zástupce, aby ukázali především dětem krásu jednotlivých sportů a ideálně je nadchli k pravidelnému pohybu. To je základní myšlenka naší akce, která se nemění,“ uvedl manažer Sportovního parku Pardubice Pavel Stara.

Díky hrací kartě mohou malí i velcí sbírat záznamy o zdolání jednotlivých disciplín - za zdolání 12 sportovních disciplín obdrží diplom s jejich jménem a za zvládnutí 16 disciplín medaili. Karta není časově omezená a je tedy možné přijít sportovat kdykoliv od 10. až do 18. srpna. „Do pardubických škol a mateřinek jsme jako každý rok nabídli nákup hracích karet za zvýhodněnou cenu - a i letos nás velký zájem dětí o sportování potěšil! Do škol a školek a také pořadatelům příměstských táborů jsme rozvezli více než 5 tisíc karet!“ dodal Pavel Stara.

„Každý rok chystáme pro návštěvníky novinku v programu a letos jsme do něj zařadili přednáškový stan. Chceme, aby rodiče dětí měli možnost poslechnout si rady sportovních či výživových odborníků, jak správně vést dítě k pohybu nebo zdravé stravě. V rámci letošní připomínky třiceti let svobodného, demokratického státu jsme navázali spolupráci také s organizací Post Bellum, která dokumentuje příběhy, na něž by další generace rozhodně neměly zapomenout. I na jejich přednášky se tedy můžete těšit,“ láká na novinku sportovního parku manažer Pavel Stara. 

Týdenní akce bude také obohacena o řadu kulturních zážitků. První sportovní víkend nabídne kromě sportu také Festival vůní, chutí a řemesel – festival plný Ameriky, druhý víkend pak zážitky plné Ameriky s názvem Friends Fest. Návštěvníci se v době konání Sportovního parku mohou těšit na projížďku ulicemi města s názvem Pardubice na bruslích a na dva masové běhy – Gladiator City Run a Barvám neutečeš. V nabídce je kvalifikační dostih na Velkou Pardubickou na závodišti, autogramiády a exhibice

„Věříme, že i letos přiláká Sportovní park Pardubice do našeho krásného města návštěvníky ze všech koutů regionu, především pak rodiny s dětmi. Naším hlavním cílem je strávit společně krásné srpnové dny sportovně,“ dodal druhý z manažerů sportovního projektu Petr Mazánek.

Autor: Tinková Dana

Místo události: Park na Špici,Pardubice

 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Muchova lípa, platan v Lužánkách či Žižkův dub. Česko hledá strom roku

  17.06.2019 - 25.09.2019
  Dvanáct stromů s netradičním příběhem. Devět krajů, které vysílají do boje své zástupce. A stáří vždy...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: