Pardubické publikum okouzlí šansony. Východočeské divadlo představí jejich příběhy

Hlavní úterní role připadne Lukášovi Bottovi. Jedinečným způsobem zazpívá světoznámé šansony. Zdroj: VČD Pardubice

  Pardubice
  14.05.2019 19:00

Když se řekne šanson, většina lidí si zřejmě představí jedinečnou a nezapomenutelnou Francouzku Edith Piaf. Přesnou definici tohoto žánru neřeknou ani hudební odborníci. Tento žánr je třeba si prožít. Přesně to platí také o Příbězích šansonů v pardubickém Východočeském divadle. V něm zazní světoznámé hity v podání českých umělců.

Charles Aznavour, Jacques Brell či Edith Piaf. To je jen krátký výčet hudebních legend, které proslavily šansony. Nejen jejich nejslavnější hity zazní v úterý v pardubickém Východočeském divadle. Klub Poedium, nejmenší scéna divadla, přivítá Veroniku Malou, která bude číst poezii. Především ale Lukáše Luckyho Bottu, jehož zpěv doprovodí klavíristka Kateřina Košťálová a violoncellista Vojtěch Nejedlý.

„Lukáš Lucky Botta, bytostně divadelní, hudební, a navíc lidsky nádherný človíček, velí týmu zvukařů Východočeského divadla. Jeho profesní kvality jsou nenápadné, protože kde není problém, není vlastně o čem hovořit. Stejně neokázalé jsou i jeho vynikající pěvecké schopnosti. Zpívá si tak nějak pro radost a je na čase, aby tu radost předal i vám, v koncertním šansonovém dýchánku skupiny Les Trois,“ vysvětlila dramaturgyně Jana Pithartová.  

Diváky čeká jedinečný hudební zážitek protkaný úryvky poezie. A to vše v podání českých umělců.

Autor: Jindra Petr

Místo události: U Divadla 50, Pardubice

  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: