Petr Štěpánek: Čína - komunistická nebo kapitalistická?

12.09.2019 18:00 - 12.09.2019 20:00
U fotografií, které Petr Štěpánek pořídil na své cestě po Číně, si probereme ohromující i stinné stránky rozvoje čínské společnosti.

Zveme vás na besedu Pardubického Salónu, která se uskuteční 12. 9. 2019 od 18:00 hodin v Pardubicích, v Restauraci EVROPA na Pernštýnském náměstí. 

Náš kamarád a obětavý moderátor mnoha našich besed, rocker Petr Štěpánek strávil letos několik týdnů v Číně. Projel známé památky, přírodní krásy i zdejší rozvíjející se velkoměsta.

Podělí se s námi nejen o fotografie, ale i o své postřehy ze země před kterou nás část politiků neustále varuje, našemu prezidentovi je vyčítána servilnost vůči čínským představitelům a je kritizován stav občanských svobod v nejlidnatější zemi světa. Rozvoj čínské společnosti a její technologické možnosti dávají tamní vládě příležitost ke vzniku „velkého bratra“, který umožňuje opravdu velmi detailní kontrolu obyvatelstva.

Petra se zeptáme, zda je tato skutečnost pro vnějšího pozorovatele - turistu v této zemi nějak patrná, zda měl možnost se bavit s běžnými lidmi a jak na ně tato skutečnost dopadá. 

 

Autor: Salón Pardubický

 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Muchova lípa, platan v Lužánkách či Žižkův dub. Česko hledá strom roku

  17.06.2019 - 25.09.2019
  Dvanáct stromů s netradičním příběhem. Devět krajů, které vysílají do boje své zástupce. A stáří vždy...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: