První open air festival přinese divadelní lásku a milostné vztahy na pardubický zámek

02.08.2017 12:00 - 05.08.2017 22:00
První pardubický open air festival se opět ujme netradičnosti. Již druhý ročník Pernštějn(l)ove přiveze na pardubický zámek divadelní soubory z celé republiky a s nimi inscenace plné hlubokých citů a vztahových problémů.

Program odstartuje středečním vystoupením českobudějovického divadelního spolku, který vsadil na nesmrtelný příběh lásky, naděje a odhodlání v jedinečném muzikálovém zpracování nadčasového díla Cyrano.

Dalším lákadlem bude čtvrteční vystoupení souboru Q10 z Hradce Králové, který uvede netradiční úpravu Shakespearova Romea a Julie - Směje se jizvám, kdo rány nepocítil. Děj bude zasazen do nového kulturního kontextu, do Brazílie, za propojení s bojovým uměním Capoeiry jakožto určujícího akrobatického prvku. Následovat bude jevištní adaptace filmu Ať žijí Beatles (My dva a Beatles) – příběhu o setkání Johna a Paula. Tato inscenace Divadla Jesliček Josefa Tejkla dokonce sklidila úspěch na celostátní přehlídce studentských divadelních souborů Mladá scéna. 

Také páteční program bude velmi nabitý. Divadelní spolek z Kroměříže ohromí mrazivým příběhem Veroničin pokoj od amerického spisovatele Ira Levina, který je podepsán pod děsivými příběhy jako Rosemary má děťátko nebo Stepfordské paničky. Na něj naváže komedie Výročí, ve které se poznají snad všichni manželé. Tu si pro Vás připravili původem rodáci z Pardubic, Do Houslí. Od půlnoci se pak můžete těšit na šťavnatou erotickou poezii Ušubraná od divadelního souboru Děvčátko a slečny. 

V sobotu se začíná již od 10.00 hodin bohatým doprovodným programem pro celou rodinu. V parkánu na návštěvníky budou čekat muzikanti, divadelníci, kejklíři. Bude se hrát, soutěžit, tvořit, líbat na líbací lavičce, hodovat. 

Podvečer pak opět nádvoří Zámku ovládnou divadelní soubory. Se třemi komickými příběhy s detektivní zápletkou Turecká kavárna přijíždí Divadelní spolek Zdobničan z Vamberku. Od devíti večer přijde sladká tečka na závěr, komedie místního Divadla Exil Kuřačky a spasitelky. Ta vypráví o životě tří sester v době babyboomu, internetových seznamek, pracovních kariér a ezoterních kurzů "Jak být sebevědomou ženou."

Autor: Hrdličková Aneta

Místo události: Zámek 1,Pardubice

  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: