Studenti Fakulty restaurování vystaví své grafiky v unikátním prostoru Červené věže

Červená věž zve na výstavu grafiky studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice. Zdroj: Fakulta restaurování

30.05.2019 17:00 - 08.09.2019 17:00
Výstava Grafika mezi námi nabídne průřez základními grafickými technikami ve volných kopiích i v tvorbě studentů litomyšlské Fakulty restaurování, ale také možnost seznámit se s principy grafiky formou výtvarné hry v galerijní animaci, které si mohou i návštěvníci sami vyzkoušet.

Vernisáž se koná v litomyšlském areálu Fakulty restaurování Univerzity Pardubice ve čtvrtek 30. května od 17 hodin. Studentské práce mohou zájemci shlédnout až do 8. září. Výstavu fakulta připravila v unikátním prostoru Červené věže, která je současně Muzeem restaurování a historických technologií.

Právě muzeum totiž slouží k prezentaci školních sbírek z borů historických technologií architektury, uměleckých řemesel a knižní kultury.

Krátkodobé tematické expozice jsou zaměřeny na vybrané problémy restaurátorských zásahů, na poznání materiálů, staré umění zobrazující architekturu či stará řemesla. Návštěvníci tam často uvidí i díla regionálních výtvarníků.

Červená věž je jediným pozůstatkem opevnění Litomyšle - tzv. Nového města - z doby kolem roku 1490. Nazývá se podle zbarvení lámané opuky, z níž byla vystavěna. Zděná část věže spolu se zastřešením dosahuje výškyasi 18 metrů.

V polovině 90. let 20. století byla věž zrekonstruována, interiér z roku 1995 je dílem architektů Mikuláše Hulce a Evy Antošové. Z ochozu v nejvyšším patře se z výšky 15 metrů nabízí výhled na arkády litomyšlského zámku, Klášterní zahrady a historické centrum Litomyšle.

Věž, která je součástí areálu Fakulty restaurování, jedné ze sedmi fakult Univerzity Pardubice, bude v letní sezóně přístupná veřejnosti v pracovní dny od 9 do 15 hodin a o víkendech od  10 do 17 hodin.

Autor: Tinková Dana

Místo události: Jiráskova 3,Litomyšl


Univerzita Pardubice

Univerzita Pardubice je veřejnou vysokou školou a jedinou univerzitou v Pardubickém kraji. Rozvíjí sedmdesátiletou...
 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Muchova lípa, platan v Lužánkách či Žižkův dub. Česko hledá strom roku

  17.06.2019 - 25.09.2019
  Dvanáct stromů s netradičním příběhem. Devět krajů, které vysílají do boje své zástupce. A stáří vždy...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: