Didgeridoo doplněné audiovizuální performancí. Unikátní hra v Divadle 29

14.09.2017 20:00 - 14.09.2017 22:00
Promítací broukozvučná strojovna mechanicko-rozpíjivých obrazů perfomera Petra Nikla a stereofonní elektronické didgeridoo Ondřeje Smeykala se předvede 14. září v pardubickém Divadle 29.

Líheň je unikátní audiovizuální performance, kterou vytváří přední český hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal společně s renomovaným výtvarníkem a performerem Petrem Niklem. Tato dvojice se věnuje spolupráci v různých obměnách více než jednu dekádu. Nyní nabízí veřejnosti ojedinělý projekt postavený na dialogu světla a zvuku. 

Petr Nikl se věnuje originální světelné projekci, kdy za použití autorských malířských technik a originálních pohyblivých objektů, nechává rozehrát na projekčním plátně neopakovatelné fantaskní příběhy tvarů a barev. Ondřej Smeykal doprovází obraz svým novým pojetím hry na australské didgeridoo, které se proměnilo v jakýsi organický syntezátor, jež může znít zcela futuristicky i organicky.

Unikátní představení se odehraje 14. září v Divadle 29. Základní vstupné je 140 Kč, držitelé ISIC karty mají nárok na slevu 50 procent.

Autor: Hrdličková Aneta

Místo události: Sv. Anežky České 29,Pardubice

  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: