Agresor napadal ve vlaku cestující i strážníky. Vlak měl 20 minut zpožděníAgresor napadal ve vlaku cestující i strážníky. Vlak měl kvůli němu 20 minut zpoždění. Ilustrační foto  Pardubice
  17.01.2017

Cestující, zdravotníci i strážníci si užili s opilým útočníkem. Ten zaútočil ve vlaku na pasažéry jako smyslů zbavený. Nadával jim a snažil se na ně zaútočit, vzápětí svůj vztek obrátil na strážníky a zdravotníky. Byl silně opilý, proto ho převezli na záchytku, odkud si ho vyzvedla policie.

Ve vlaku na pardubickém nádraží měli v pondělí problém s 31letým mužem, který se choval, jako kdyby byl smyslů zbavený. Nadával personálu i dalším cestujícím a jednoho z nich se dokonce i pokusil napadnout.

Ani ostraha Českých drah s ním nic nesvedla. „Strážníci na místě byli během několika minut. V jednom z vagónů nalezli podnapilého, který nesrozumitelně křičel a rozhazoval rukama. V okamžiku, kdy je zahlédl, začal do nich strkat,“ uvedla pracovnice Preventivní a informační služby pardubické městské policie Lucie Klementová.

Agresora vytáhli na nástupiště, jenomže ten se dál vzpíral a telefonem se snažil strážníka praštit do hlavy. Ten útok vykryl, jedním pohybem muže složil na zem a nasadil mu pouta.

„Slovák vykřikoval, že je student medicíny a že na sobě zkouší účinky různé kombinace léků. Navíc bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu. Hlídka na místo přivolala záchranku, která muže převezla k dalšímu vyšetření do nemocnice,“ pokračovala v popisu Klementová.

Agresor, který o dvacet minut zpozdil vlak, nadýchal 2,4 promile. Dál se pokoušel napadnout zdravotníky. Nakonec ho převezli na záchytku, kde zůstal, dokud nevystřízlivěl. Případ převzala policie.


Autor: Lenka Drelichová

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: