Dynamo senzačně vyhrálo v Liberci. Rozhodla parádní třetí třetina

30. 01. 2017

Dle sázkových kanceláří mělo jít víceméně o jasnou „tutovku“. Suverénně první Liberec, obhájce loňského prvenství, doma hostil poslední Pardubice. Ty navíc proti Severočechům letos neuhrály ani jediný bod. Jenže na předpoklady se hokej nehraje. Východočeši ve třetí třetině v Liberci překvapivě vyhráli a odpoutali se ode dna extraligové tabulky, kam odsunuli Karlovy Vary.

Od úvodních minut byl Liberec lepším týmem. Potvrzoval roli favorita a ve dvanácté minutě ji zásluhou Milana Bartoviče dokázal přetavit ve vedoucí branku. Ten se prosmýkl mezi obránci, kde mu sice puk sjel z čepele, na poslední chvíli jej ale překvapivě trefil a Tygři vedli.

Jenže Pardubice mohl hrát relativně uvolněně. Věděly, že na půdě jasného favorita nemají co ztratit. A lehkost jim pomáhala. V čase 15:03 Marek Trončinský nabruslil do mezikruží a přesnou ranou mezi betony srovnal na 1:1. Za další dvě minuty už ale Liberec opět vedl. Další souhra okolností napravila zpackané přečíslení Tygrů, když se puk odrazil k Adamu Jánošíkovi a ten propálil hradbu těl i s Růžičkou – 2:1. Minutu před koncem přidal třetí gól Branko Radivojevič a vypadalo to, že se naplní očekávaný scénář.

Jenže to dnes Pardubice nechtěly dopustit. Ze druhé periody uběhlo něco málo přes pět minut, když David Tomášek dorazil puk za Lašákova záda a snížil na 2:3 z pohledu Východočechů. Pak se hra opticky vyrovnala a přelévala z jedné strany na druhou. Nikdo další už se gólově prosadit nedokázal, a tak byl zápas před začátkem poslední třetiny stále otevřený.

V závěrečné třetině došlo k překvapivému zlomu. V čase 41:12 Ján Sýkora bekhendem srovnal na 3:3. Jedenáct a půl minuty před koncem Tomáš Rolinek znovu výborně zapracoval na brankovišti, kde překonal počtvrté Lašáka a Východočeši poprvé v utkání vedli. Když navíc necelých pět minut před koncem Dernerovi nešťastně sjel puk z čepele a překonal nepřipraveného gólmana Bílých Tygrů, k senzaci chyběl malý kousek – 3:5.

Poslední ránu z milosti zasadil domácím do prázdné branky svým druhým gólem Marek Trončinský a rozhodl tak o senzační výhře Pardubic na půdě lídra tabulky v poměru 6:3. Díky tomuto bodovému zisku se Dynamo vyšvihlo na předposlední příčku. Ke dnu padly Karlovy Vary.

„Doufal jsem, že v Liberci urveme nějaký bod. Ale rozhodně jsem nečekal, že urveme body tři a že já sám vsítím dva góly. Takový start jsem si opravdu nemaloval. Vstup do angažmá dobrý, laťka je nasazena hodně vysoko. Snad nebude klesat,“ rozplýval se nad premiérou v pardubickém dresu dvougólový hrdina a novopečená posila Východočechů Marek Trončinský.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.