Komedií roku 2016 Grand Festivalu smíchu se stal Poprask na LaguněNejvíce ocenění a zároveň cenu Komedie roku 2016 získala hra Poprask na Laguně Divadla F. X. Šaldy Liberec. FOTO: Festival smíchu  Pardubice
  31.01.2017

Cenu Komedie roku 2016 získalo na Galavečeru smíchu představení Poprask na Laguně. Komedie se nejvíce líbila o odborné porotě. Hra přinesla i vítěze nejlepšího hereckého výkonu festivalu v podání ženy i muže.

Sedm nejlepších komedií, které vznikly na jevištích českých a moravskoslezských profesionálních divadel v loňském roce, měli diváci pardubického Grand Festivalu smíchu možnost zhlédnout za týden. Odborná porota i diváci pak vybrali tu nejlepší.

„Odbornou porotou byli divadelní recenzenti Jana Paterová a Jan Kolář, dramaturg České televize a pedagog DAMU Zdeněk A. Tichý, režisér Otakar Kosek a herec, režisér i dramaturg Petr Klár,“ popsal mluvčí Východočeského divadla Pardubice Radek Smetana.

Alternativou odborné poroty byly studentky Karlovy univerzity Praha, Slezské univerzity Opava a Masarykovy univerzity Brno. Své hlasy odevzdávali i diváci.

Závěrečný Galavečer smíchu se konal předposlední lednový den ve Východočeském divadle v režii Jana Brichcína a uváděla jej Lucie Zedníčková se svým pardubickým kolegou Milanem Němcem. Zde byly ceny již sedmnáctého Grand festivalu smíchu rozdány.

„Cenu za Komedii roku 2016 získalo představení Poprask na Laguně Divadla F. X. Šaldy Liberec. Nejlepší ženský herecký výkon festivalu předvedla Karolína Baranová, nejlepší mužský herecký výkon festivalu byl v podání Martina Polácha, oba herci se uvedli v Poprasku na Laguně. Komedie získala i Cenu odborné poroty,“ vyjmenoval mluvčí.

Cenu studentské poroty získalo Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách. Komedií diváků se stala hra Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Cena Genia smíchu 2017 obdržel Ivan Trojan za mimořádné herecké umění v komediálním žánru, zejména v inscenaci Vzkříšení.


Autor: Vendula Šťávová

Místo události: U Divadla 50,Pardubice

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: