Mezi Pardubicemi a Srchem povede nová cyklostezka. Cena se vyšplhá k 16 milionům  Pardubice
  04.01.2018

Pardubice a Srch budou spolupracovat na výstavbě nové cyklostezky Doubravice – Hrádek. Bude stát 16 milionů a měřit 1,5 kilometru. Vše ale ještě záleží na tom, zda s výstavbou pomůže dotace.

Obyvatelé Pardubic a nedalekého Srchu se mohou těšit na novou cyklostezku. Plánovaná trasa by měla být dlouhá zhruba 1,5 kilometru.

Z celkové plánované částky na výstavbu by se 3 miliony měl podílet Srch, 2,6 milionu přidá krajská metropole Pardubice. Zbylou částku by měla uhradit dotace.

„V současné době je hotová dokumentace pro stavební povolení a vykoupeny jsou i potřebné pozemky. Vzhledem k tomu, že zastupitelé schválili smlouvu o spolupráci města Pardubice a obce Srch, zažádá obec o příspěvek ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ potvrdila náměstkyně primátora pro územní plánování Helena Dvořáčková.

Celková cena výstavby se ještě může změnit. Vše záleží na posouzení poskytovatele dotace před schválením příspěvku a následném výběru zhotovitele stavby. O přidělení příspěvku bude rozhodnuto v dubnu 2018. 


Autor: Petr JindraMísto události: Srch, Pardubice


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: