Pardubice zvítězily gólovým rozdílem. Kometu doma porazily v prodloužení 2:1

Pardubice
  15.11.2017

První poreprezentační zápas nenabídl mnoho gólů. Kacetl i Čiliak chránili své branky, úspěšněji z toho vyšel první jmenovaný.

Spoustu lidí nejspíš zajímalo, jak brněnské ochozy udrží své nervy na uzdě poté, co byli fanoušci napomenuti disciplinární komisí s pohrůžkou zavření „kotle“, v horším případě celého stadionu. Ve většině hry ale nepadaly žádné nenávistné výkřiky.

Tlak přesto stoupal, jakmile se vydal Čermák s Haščákem v přečíslení na Kacetla. Puk jim rychle sebrali pardubičtí. „Nezačali jsme dobře, celý zápas jsme hráli v útlumu. Nebyl to dobrý zápas,“ řekl brněnský obránce Jakub Krejčík.

Pak přišly pro oba týmy perné chvíle. V oslabení odolávali brněnští pardubickým nahrávkám, přesto i Kacetl musel být ve střehu. Špičkou betonů třikrát zabránil gólu. „Podržel nás ve spoustě těžkých situací,“ děkoval mu pardubický asistent trenéra Pavel Marek.

Vojtěch Němec měl velkou šanci na začátku druhé třetiny. Kdyby puk zvedl, dal by s velkou pravděpodobností první gól zápasu. „Je potřeba, aby před bránou někdo stál, aby gólman neviděl,“ dodal obránce, který se představil společně se Zaťovičem v reprezentaci.

Ondřej Kacetl ještě několikrát zachraňoval svůj zatím bezbrankový stav. „Pardubice hrály dobře organizovaně, my se špatně rozehrávali,“ řekl brněnský útočník Martin Zaťovič.

Rostislava Marosze chytající Čiliak ani obrana neuhlídali. Z jeho hokejky letěl první gól – 0:1. Ani po této úspěšné střele domácí tribuny nezesprostěly. „Musíme zlepšit hlavně naši hru. Když se nebudeme dívat na sebe, nebudeme hrát, co chceme a nikoho nepřehrajeme,“ dodal útočník.

Kometě se přece jenom podařilo zdolat brankáře v červenobílém. Zaťovič si připsal svůj devátý gól v sezoně – 1:1. „Ani nevím, kdy jsem dal naposledy gól. Jsem rád, že to tam padlo, i když z toho byl nakonec pouze bod,“ mrzelo jediného brněnského úspěšného střelce.

Ani přesilovka na konci třetí třetiny oběma týmům nepomohla. O vítězi musel rozhodnout nastavený čas. Pardubicím pomohla přesilovka, v které skóroval Petr Sýkora. „Do prodloužení do přesilovky jsme dali to nejlepší, co jsme měli,“ dodal Marek.

Pardubice díky Sýkorova gólu v prodloužení zdolaly Kometu 2:1. „Bod je zklamání, chtěli jsme vyhrát,“ dodal Krejčík.

Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.

Místo události: Křídlovická 34, Brno

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.