Pardubice se odlepily ode dna. Přestřelku s Třincem zvládlo lépe Dynamo

Dynamo porazilo Třinec v prodloužení 5:4. FOTO: hcdynamo.cz

Pardubice
  20.01.2017

Pardubičtí hokejisté vstupovali do zápasu s Třincem jako jasný outsider. Z posledního místa mohli proti druhému celku tabulky jen překvapit. Zápas jako na houpačce nakonec rozhodl šest sekund před koncem prodloužení Petr Sýkora, který svým gólem posunul Dynamo z posledního místa v tabulce o příčku výš.

Psala se zrovna sedmá minuta. když mohli fanoušci Pardubic poprvé jásat. Tomáš Rolinek si zkušeně počkal na brankovišti na odražený puk, který usměrnil za Hamerlíkova záda a bylo to 1:0. Vedení Pardubic ale netrvalo dlouho. Přesně v čase 10:00 totiž Daniel Rákos nastřelil puk k brance, kam si ho nechtěně srazil Tomáš Bokroš a bylo vyrovnáno – 1:1.

Pardubice smolný inkasovaný gól nesložil. O necelých pět minut později znovu vedly. Tyler Redenbach zůstal nekrytý na hranici brankoviště, kde už neměl složitou práci a puk umístil bez problémů do odkryté klece – 2:1. Jenže Třinec znovu kontroval. V čase 17:26 Erik Hrňa z mezikruží propálil Hübla a určil skóre první třetiny – 2:2.

Ani druhá třetina nepřinesla nudný hokej. Pardubice toužily po výhře. Matěj Beran po zhruba šesti odehraných minutách druhé třetiny zamířil nad beton a opět vrátil vedení na stranu Východočechů. A to vydrželo až do začátku poslední periody. Přestože diváci viděli řadu zajímavých šancí i ve druhé části, žádná už se gólově neujala.

Rozuzlení měla přinést třetí část. Ani té se to ale nepovedlo. Minutu a dvacet šest sekund po třetím nástupu na hrací plochu Cory Kane v oslabení ujel všem a bekhendem „pod víko“ srovnal na 3:3. A když se za necelé čtyři minuty prosadil i jeho spoluhráč Roth, vypadalo to, že pardubická smůla bude pokračovat – 3:4.

To by ovšem nesměl hrát Petr Sýkora. Nejprve totiž ranou od modré srovnal na 4:4. Největší parádu si ale schoval na prodloužení. Chybělo pouhých šest sekund do konce nadstavbové herní části, když tváří v tvář Hamerlíkovi nezaváhal a zajistil Dynamu druhý bod – 5:4. Zároveň tak Pardubice posunul z posledního místa extraligy o stupínek výš.

„Velice dobrý výkon od začátku do konce. Maximální nasazení ze strany hráčů, víra ve výhru a touha po ní nás dovedly k úspěchu proti silnému Třinci. Fanoušci neustále povzbuzovali, i když jsme inkasovali. Chtěl bych poděkovat jim i hráčům za to, co dnes předvedli,“ rozplýval se trenér Dynama Miloš Holaň po zápase.

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 5:4 pp. (2:2, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Rolinek (Havlík, Schaus), 15. Redenbach (Rolinek, Schaus), 27. Beran (Schaus), 47. P. Sýkora (Rolinek, Redenbach), 65. P. Sýkora (Schaus, Nahodil) – 10. Rákos, 18. Hrňa (Marosz, Petružálek), 42. Kane, 46. Roth (Adamský, Irgl)

Autor: Petr Jindra

Místo události: Sukova 1735,Pardubice