S Motorem doma znovu bez bodu. Dynamo po sedmi kolech baráže poslední

Pardubice
  11.04.2017

Pardubičtí hokejisté sice v sedmém barážovém duelu podlehli na domácím ledě českobudějovickému Motoru, se kterým v prolínací soutěži na domácí půdě neuhráli ani bod, stále jim však nahrávají okolní výsledky. Pět kol před koncem patří Dynamu čtvrtá příčka. Na první Jihlavu ovšem ztrácí jediný bod. Vše je tedy otevřené. Extraliga čeká na dva nejlepší.

Jedinečnou příležitost k tomu dostat se do barážového čela nevyužili. Pardubičtí hokejisté nezachytili úvod zápasu, když v sedmé minutě zásluhou Dostálka inkasovali. Od té doby tahali z gólového pohledu za kratší konec provazu a neustále dotahovali.

Byť jim ke gólu chvílemi nechybělo moc. Ve dvanácté minutě byl velmi blízko zkušený Rolinek, Sýkorův pas ale gólově přeměnit nedokázal. Tatáž dvojice si pak podobnou situaci zopakovala necelou minutu před první sirénou. I v tomto případě se nakonec radoval brankář Jihočechů Kváča.

Začátek druhé periody nahrával domácím. Dostali možnost zahrát si přesilovou hru. Střelecké trápení ovšem pokračovalo i tentokrát. V polovině duelu mohl navýšit vedení hostů Pajič, o kousek ale zajímavě směřovaný puk minul.

A tak se na další branku čekalo až skoro do konce druhé dvacetiminutovky. Přesně patnáct sekund před druhou sirénou totiž Tomáš Rolinek konečně zlomil svou smůlu v zakončení a šikovnou tečí srovnal na 1:1.

Zlomovou se z pohledu vývoje duelu ukázala být 42. minuta. Nejprve Filip Vlček v čase 41:09 a o šestnáct sekund později Tomáš Vak překonali Růžičku v brance domácích a poslali Motor do trháku – 1:3. Pardubice musel s blížícím se koncem zápasu tenhle půlminutový spánek mrzet čím dál víc.

Přestože chvílemi soupeře zavíraly do zámku, který měl snad sedm západů, prosadit se dokázal už jen Špirko v 55. minutě. Budějovice se dokázaly ubránit a podruhé tak z východu Čech vezou plný počet bodů.

Pardubicím patří po další domácí porážce čtvrtá příčka. Po sedmi odehraných zápasech mají na svém kontě 10 bodů, stejně jako předposlední Karlovy Vary.

Na vedoucí dvojici, která letos nastupovala ve druhé nejvyšší soutěži, ztrácí Dynamo jediný bod. Tuhle ztrátu mohou Východočeši brzy smazat. Již v pátek totiž míří na led vedoucí Jihlavy.

Autor: Petr Jindra

Místo události: Sukova třída 1735, Pardubice

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.