Slušný výkon na body nestačil. Play-off se Dynamu vzdaluje v dáli

24.01.2017

Věděli, že už si nemohou dovolit ztrácet. Každá další prohra či remíza totiž sníží pardubické šance na záchranu jinak zpackaného ročníku. Jenže účast v play-off se nyní ztrácí. Přestože Dynamo nezahrálo na Spartě zle, na body to proti silným Pražanům nestačilo. Jedenáct kol před koncem základní části tak ztrácí Východočeši propastných sedmnáctou bodů na Plzeň, která uzavírá elitní desítku.

Překvapivá domácí výhra nad Třincem naplňovala fanoušky Pardubic nadějí. Ovšem hned po po třech a půl odehraných minutách na Spartě někteří z nich začali pochybovat. Legendární forvard Hlinka totiž ranou z levého křídla poslal Pražany do vedení a Pardubice musely hned v úvodu dotahovat manko.

To se zvýšilo přesně pět minut před první sirénou. Lukáš Cingel tečoval puk před pardubickou klecí, Hübl neměl moc šancí reagovat – 2:0. Tentýž hráč necelých šest minut po začátku druhé dvacetiminutovky zvýšil vedení sparťanů na 3:0 a začalo to zavánět debaklem.

Pardubice nakopnul až srdcař Tomáš Rolinek. V čase 37:46 dorazil z hranice brankoviště puk za záda gólmana Pöpperleho a vykřesal pardubickou jiskřičku naděje.

Vlna energie...
Ta se ještě více rozhořela na začátku závěrečné periody. Petr Hubáček z pravého křídla překvapil gólmana domácích a přesnou ranou mezi betony učinil ze zápasu drama 3:2.

Dynamo bylo najednou plné energie. Vše šlo snáz, Východočeši se hnali za vyrovnáním a dokazovali, že současná krize není způsobená nekvalitou kádru. Jen psychický blok a „deka“, která na kluky z města perníku padla, jim brání v lepších výkonech.

Sparta je ale nesmírně kvalitní soupeř a přestože byla chvílemi zatažená v hluboké defenzivě, svůj hubený jednogólový náskok uhájila.

Pardubice jsou tak stále třinácté, s jednobodovým náskokem na poslední Karlovy Vary. Především však s jedenáctibodou ztrátou na dvanáctou Olomouc, respektive na první nebarážovou příčku.

„Možná jsme měli ze Sparty respekt pod dojmem dobrých výsledků a výkonů, které předvádí. V první polovině zápasu také byla lepší a potvrdila, že patří mezi top týmy naší ligy. My se dokázali vrátit do hry, pričemž nám pomohla pětiminutová přesilovka, ale také naše nesmírná pracovitost. Bohužel máme nula bodů po solidním zápase. Nebudeme ale vypichovat, co bylo perfektní a co špatně. Jedeme dál, a to s ještě větším nadšením a vervou,“ burcoval své spoluhráče Petr Hubáček.

Autor: Petr Jindra

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.