VIDEO: Středoškoláky z Česka rozhýbe juniorský maraton. Boj o pražské finále začíná v Pardubicích  01. 04. 2019

Desetičlenné týmy středoškoláků také v letošním roce vyběhnou na maratónskou trať. Každý člen štafety poběží 4,2 kilometru, dohromady pak zvládnou pokořit ustálenou distanci 42,195 kilometrů. Závody se postupně uskuteční v každém z krajských měst. Velké finále hostí dne 5. května město Praha.

Unikátní projekt, jehož cílem je rozhýbat středoškoláky, podpořit v nich soutěživost a týmový duch. Především ale pobavit se, a to zdraví prospěšným stylem. Juniorský maraton je určen pro desetičlenné týmy, v nichž musí být alespoň tři dívky. Každý ze členů pak uběhne distanci 4,2 kilometru, než předá štafetový kolík dalšímu kamarádovi.

„Byl to zážitek a budeme rádi za každou další takovou příležitost. Pokusíme se znovu dokázat minimálně to, co loni,” vzpomínal student příbramského gymnázia Adam Gross.

Série semifinálových kol rozhýbe postupně všechna krajská města, přičemž středočeské kolo se uskuteční dohromady s tím pro republikovou metropoli. Startuje 1. dubna v Pardubicích. Skončí 26. dubna v Ostravě. Ti nejúspěšnější se pak mohou těšit na finále, které hostí 5. května Praha.

„Sportování mladých lidí dnes není samozřejmostí, a proto jsme rádi, že v době moderních technologií a sociálních sítí dokážeme nabídnout velkou dávku pohybu a zábavy pro tolik školáků. Navíc jim ve velkém finále zprostředkujeme úžasný zážitek stát na jedné startovní čáře s nejlepšími běžci Evropy a světa,” popisoval Václav Skřivánek z pořadatelské agentury.

Také letos bude připravena Učitelská štafeta určená speciálně pro kantory.

 

Termíny semifinálových juniorských maratónů
1. 4.      Pardubice
2. 4.      České Budějovice
9. 4.      Plzeň
10. 4.    Jihlava
11. 4.    Karlovy Vary
15. 4.    Praha (platí i pro Středočeský kraj)
16. 4.    Ústí nad Labem
17. 4.    Hradec Králové
23. 4.    Brno
24. 4.    Zlín
25. 4.    Olomouc
26. 4.    Ostrava
Autor: Petr Jindra


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: