VIDEO: Řídil zfetovaný a se zákazem řízení. Policisty zkoušel obelstít výměnou místa za volantem  Pardubice
  24.01.2019

Dvojitou dávku drzosti prokázal pětatřicetiletý muž v Pardubicích. Ačkoli měl platný zákaz řízení, neváhal usednout za volant. To vše navíc s drogami v těle. K jeho smůle si ho ale všimli policisté, kteří projížděli kolem. Přestože se jim snažil ujet, to se mu nepodařilo. Strážce zákona nezastavila ani závora v obchodním centru.

Policejní praxe přišla vhod pardubické hlídce strážců zákona. Ti totiž během běžné večerní kontroly města uviděli auto, které vyjíždí z podzemních garáží. Za jeho volantem seděla „známá firma“.

Hlídka se rozhodla za autem vydat a zkontrolovat, zda se domněnka potvrdí. Muž za volantem měl mít totiž uložen zákaz řízení.

„Když řidič policisty spatřil, bleskově se otočil a snažil se zmizet zpět v podzemní garáži. Hlídka se za mužem okamžitě otočila a začala ho pronásledovat. Při vjezdu do garáže se ale za prchajícím vozidlem vytvořila kolona a policisté tak se služebním vozem museli najet do protisměru a vyčkat, než si jich obsluha garáží všimne a závoru otevře,“ popisovala dramatické chvilky policejní mluvčí Dita Holečková.

Ani to ale policistům nezabránilo v dopadení ujíždějícího šoféra. Ten nejprve tvrdil, že neřídil, že za volantem seděla jeho přítelkyně. S tou si v garážích vyměnil místo. Pak se ale k řízení přiznal.

„Provedenou kontrolou v evidencích policisté zjistili, že má řidič platný zákaz řízení motorových vozidel, a to až do května roku 2019. Provedená dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla negativní. Jelikož ale měli policisté podezření, že by řidič mohl být pod vlivem návykové látky, na místě provedli také orientační test na přítomnost drog v těle. Ten byl pozitivní na látky, které nasvědčovaly požití pervitinu a marihuany,“ doplnila mluvčí Holečková.

Nerespektování zákazu teď může šoféra přijít pěkně draho. Nejen že mu hrozí až dvouleté vězení za maření výkonu úředního rozhodnutí, ale také mu za jízdu pod vlivem drog může správní orgán udělit pokutu až ve výši 50 tisíc korun.

 


Autor: Petr Jindra
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: