Debakl ve Varech znamená poslední místo. Dynamo hledá sebevědomí

Získat před baráží zpět ztracené sebevědomí? To se v utkání play-out na ledě Karlových Varů rozhodně nepovedlo. Především vinou mizerné druhé třetiny totiž Pardubice utrpěly poměrně vysoký debakl a již nyní je jisté, že do bitev o udržení vstoupí z pozice nejhoršího týmu hokejové extraligy.

Každý, kdo někdy sportoval, tuhle situaci zná. Jsou období, ve kterých se nedaří, i když se pro to snažíte dělat absolutní maximum. Prostě to nejde. A přesně to je případ pardubického Dynama v této sezoně. Přestože kádr Východočechů, zvlášť výčet jejich osobností, budí velký respekt, výsledkově to není znát.

Zápas ve Varech začali lépe domácí, kteří se stejně jako Pardubice víceméně jen perou o čest, neboť mají taktéž jistotu barážové účasti. Gríger, Dvořák ani Davídek se napoprvé prosadit nedokázali. Třetí jmenovaný si však záhy spravil svou reputaci.

V devatenácté minutě Hübl vyrazil puk právě k Milanu Davídkovi, na jehož dorážku už pardubický gólman nedosáhl – 1:0. Následoval klasický scénář. Rozhozené Pardubice jako by se najednou nedokázaly koncentrovat. A přišel logicky druhý gól. V čase 19:10 Jakub Flek vyrazil vstříc brance Pardubic. Za pomoci teče Havlíka propasíroval puk do branky a stanovil tak skóre první třetiny.

Zlomový moment duelu přinesl úvod druhé třetiny. Gríger zamířil, vypálil a třetí brankou Varů udal jasný směr zbytku zápasu. Pardubice musely otevřít hru. A to byla voda na pomyslný karlovarský mlýn. V přesilové hře se prosadil Vojtěch Tomeček.

Pak sice vykřesal jiskřičku naděje Rastislav Špirko. Ovšem o čtyři minuty později Petr Stloukal v oslabení vrátil čtyřbrankové vedení na stranu Energie – 1:5. Tohle skóre také svítilo na výsledkové tabuli po druhé dvacetiminutovce.

Ve třetí části přidal aktivní Flek svůj druhý gól v zápase, celkově už šestý karlovarský. Na to zareagoval ranou z mezikruží a kosmetickou úpravou Matěj Beran.

Definitivu výsledku ovšem udal v čase 52:05 Dávid Gríger, který dal sedmý gól svého týmu a rozhodl tak nejen o výhře Varů v poměru 7:2, ale také o jistotě čtrnácté příčky pro Pardubice. Ty tak z pozice nejhoršího týmu ligy vstoupí do prolínací soutěže. Ještě před jejím začátkem je ale čekají dva poslední ryze extraligové zápasy.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.