Barážová bída pokračuje. Dynamo ani napodruhé doma nevyhrálo

Nevalně se zatím daří pardubickým hokejistům v prolínací soutěži. Po čtyřech odehraných duelech se krčí na posledním místě barážové tabulky a na příčku, která zajišťuje extraligovou příslušnost i v nadcházející sezoně, ztrácí dva body.

Fanoušci, kteří očekávali boj a defenzivní nudu, museli být hned od začátku překvapení. Oba celky začaly s chutí a vervou, jako by snad chtěly dokázat, že jejich sezonní krize není zdaleka taková, jak se na první pohled jeví. V páté minutě měl obrovskou šanci Bárta.

Jenže místo aby rozjásal fanoušky, tak je málem přivedl k šílenství, protože svou příležitost zahodil. Další pokračování zahajovací periody narušila četná vyloučení. Při jednom z nich padl i první gól zápasu.

Mikulíkův přesný pokus znamenal nejen využitou přesilovou hru hostů, ale také vedení Energie v poměru 1:0. Psal se čas 14:01.

Za pár vteřin mohlo být srovnáno, jenže Ján Sýkora na Honzíka v brance hostů nevyzrál. Zajímavý byl i samotný závěr úvodní dvacetiminutovky. Nejprve si dal málem Rohan vlastní gól. Vteřinu před koncem byl navíc vyloučen karlovarský Skuhravý.

Začátek druhé části Východočechům vyšel. Srovnání přinesla rána superstřelce Petra Sýkory, který od modré překonal vše, co mu stálo v cestě. Jenže pak přišlo další vyloučení Dynama a opětovný trest od hráčů v zeleném.

Skuhravý po zámku, který jeho tým předvedl, zamířil pod víko a Růžička se mohl jen smutně otočit – 1:2. Po dalších nepřesnostech v řadách Pardubic nechybělo hostům moc ke třetímu gólu. Pak ale přišla přesilová hra Dynama a role se na chvíli obrátily. Hru jako na houpačce nakonec utnul Tomáš Rolinek.

Bývalý kapitán národního týmu v čase 35:19 využil přesilovou hru a srovnal na 2:2, čímž určil skóre druhé třetiny.

Dva body Karlovým Varům vystřelil David Gríger

Třetí perioda začala opatrně. Přece jen se blížil konec a nikdo nechtěl zbytečně přijít o body. Jenže publikum domácí hnalo dopředu. A přišly i další šance. Sýkora, Trončinský a na druhé straně Gríger. Ti všichni mohli skórovat.

Ani jeden ale výborně chytající muže v maskách nepřekonal. Když zhruba tři minuty před třetí sirénou neproměnil vyloženou šanci ani lídr Rolinek, zápas dospěl do prodloužení.

Nastavený čas Pardubicím nevyšel. Nejprve se nechaly vyloučit. Ačkoli Vary přesilovou hru nevyužily, následný brejk dvou proti jednomu už David Gríger zakončil přesně a zajistil tak dvoubodový import do západních Čech.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.