Duklu doprovodí do extraligy Pardubice. Dynamo zdolalo Jihlavu 4:2

O postupující dvojici z baráže muselo rozhodnout až poslední kolo. Dukla měla účast v nejvyšší soutěži zajištěnou, ovšem Pardubice se musely o druhé místo ještě prát. Po výhře 4:2 tak tým z města perníku zůstává v extralize i příští rok a může napravit letošní nepovedenou sezónu.

Jihlavští hokejisté nastupovali do nedělního utkání plní postupové radosti a trenér Petr Vlk se rozhodl šetřit opory týmu.

Dynamo naopak na dálku bojovalo s Karlovými Vary, které na Horáckém stadionu sice Duklu porazily, ale Jihlava dotáhla mač do prodloužení a zajistila si po dvanácti letech účast v extralize. Varům tak nemusela pomoci ani případná výhra nad Motorem.

Pardubice ještě nikdy druhou nejvyšší soutěž ve své historii neokusily a hráči Dynama to na svém seznamu cílů neměli ani letos. Domácí začali zápas lépe, už po čtyřech minutách vedli o dvě branky zásluhou Michala Bárty a Matěje Berana.

Dukla ovšem dokázala na druhou branku rychle zareagovat, na začátku šesté minuty upravil skóre na rozdíl jedné branky David Březina.

Po gólových hodech ze začátku zápasu se diváci dočkali dalšího gólu až v poslední dvacetiminutovce.

Stejně jako v první třetině potřebovalo Dynamo na dvě branky krátký časový úsek. Během necelých třech minut zvýšili svými trefami na 4:1 Tomáš Rolinek a Ctirad Ovčačík.

Poslední trefu zápasu zaznamenal ve 46. minutě Josef Skořepa a stanovil tak konečný stav utkání 4:2. Oba celky si tak v sezóně 2017/2018 zahrají nejvyšší hokejovou soutěž.

Dukla se vrací po dlouhých dvanácti letech. Pardubice dostanou druhou šanci jak napravit letošní nepovedenou sezónu.