Vinařský půlmaraton přivítá běžce z celého světa, zazávodí si i vozíčkáři  Pardubice
  13.04.2017

Jak profesionální sportovci, tak „hobíci“ se postaví na startovní čáru Pardubického půlmaratonu. Nevšední akce nadchla v loňském roce stovky amatérských závodníků. Hlavní cíl je přimět lidi udělat něco pro své zdraví.

Běhání se v posledních letech dostává do popředí rekreačních sportů, a tak není divu, že Vinařský půlmaraton sklízí u amatérů úspěch. Na start se v sobotu 15. dubna postaví také profesionálové, kteří se pokusí ohrozit nejlepší časy podniku.

„Naše závody významně obohacují život města Pardubice již mnoho let. Za svou éru si získaly přízeň mnoha sportovců jak špičkových, běžců hobíků, vozíčkářů, bruslařů, koloběžců a zejména rodičů s dětmi či školních kolektivů,“ řekl za organizační tým sám aktivní běžec Oldřich Bujnoch.

Mezi závodníky jsou zástupci z třiadvaceti zemí světa. „Jsou tu lidé z Belgie, Slovenska, Švédska, Německa a Polska, ale například také ze vzdálenějších a exotikou vonících zemí, jakými jsou Japonsko, Vietnam či ostrovní stát Svatý Tomáš a Princův ostrov v Guinejském zálivu,“ sdělil Bujnoch.

Každý účastník bude oceněn

Závodnici si odnesou různé ceny, ta nejcennější je pamětní ražená medaile. Všichni, kteří odstartují přispějí i na dobrou věc.

„Organizátoři nezapomínají ani na charitativní význam sportovní akce. V poledne předají v prostoru cíle na Pernštýnském náměstí zástupcům rehabilitačního ústavu dva vozíčky pro tělesně postižené děti,“ dodal Bujnoch.


Autor: Lukáš Vaňkát
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: